Certifikace ekologických plen Bambo Nature

Pleny a další produkty Bambo Nature jsou akreditovány několika certifikačními organizacemi, které zaručují bezpečné používání a šetrnost k životnímu prostředí.

Nordic Ecolabel

Severská ekoznačka týkající se produktů Bambo Nature je zárukou, že výrobky jsou certifikovány jako šetrné k životnímu prostředí. Některé z přísných požadavků, které dětské pleny musí splňovat k získání ekoznačky jsou:

  • Tyto výrobky nesmí obsahovat žádné optické zjasňovače nebo parfém
  • Maximální limit pro výrobní odpad vzniklý ve výrobním procesu je kompostován
  • Není povoleno použití hydratačních krémů nebo podobných látek
  • Výrobky musí obsahovat obnovitelné suroviny

EU Ecolabel

EU Ecolabel (známá také jako EU Flower) je oficiální evropskou ekoznačkou. Štítek zaručuje, že výrobek splňuje přísná environmentální kritéria od zpracování surovin po výrobu, složení produktu, dokumentaci, bezpečnost a použití. Zásadní rozdíl mezi severskou ekoznačkou a ekoznačkami EU spočívá v tom, že skandinávská Nordic ecolabel pochází ze Skandinávské rady ministrů a používá se v severských zemích, zatímco EU Flower byl zřízen Evropskou komisí a používá se v EU.

Dermatologicky testováno

Abena má produkty dermatologicky testovány v nezávislých německých institutech, ProDERM (Institut pro aplikovaný dermatologický výzkum) a ATC GmBH (Applied Tox Consult), což potvrzuje, že jsou produkty v souladu s předpisy.

I'm Green

I’m Green Balení Bambo Nature se vyrábí z ekologického polyetylénu I´m Green ™ – trvale vyrobeného měkkého plastu z ethanolu z cukrové třtiny.

  • I’m Green polyethylen je měkký plast vyrobený z udržitelné výroby cukrové třtiny – přirozeně obnovitelný materiál.
  • Ve srovnání s tradičními měkkými plasty (vyrobenými z fosilních surovin, jako je ropa nebo zemní plyn), můžeme vyrábět i ekologický polyethylen. Během růstu cukrové třtiny se zachycuje a odstraňuje CO2 z atmosféry a pomáhá snižovat emise skleníkových plynů.
  • Je trvanlivý a snadno se neroztrhne, takže vaše plenky zůstanou suché, i když přinesete tašku domů v dešti!

BRC Consumer Products

Certifikace od britské Retailer Consortium, zajišťují bezpečnou výrobu a použití výrobků v souladu s řadou zásad.

FSC

FSC je globální, nezisková organizace věnující se podpoře zodpovědného lesního hospodářství po celém světě. Štítek FSC na výrobcích Bambo Nature je zárukou, že suroviny v našich výrobcích pochází z trvale udržitelného lesního hospodářství, kde je více stromů vysázeno než pokáceno.

Asthma Allergy Nordic

Asthma Allergy Nordic Association nabízí certifikaci pro výrobky, které představují nejmenší možné riziko způsobení alergie, ekzému nebo podráždění kůže. Výrobky, které získají tuto certifikaci, nesmí obsahovat žádná plniva, parfémy nebo formaldehyd.